A mobiltelefon kijelzőtől az interaktív tábláig
Egyre több interaktív feladatlapot találunk az oktatás támogatására, a tanulás segítésére. Sok gyűjtemény is elérhető, ahol akár tantárgy és osztályfok szerint is kereshetünk. Pár példa csupán:
Egészen biztosan a legtöbben ismerik a feladatlap generáló portálok többségét:
A Wordwall oldal közel 20 féle feladatlap sablont biztosít, tananyagok feldolgozására.
A learningApps feladatlapok kevésbé játékos megjelenésűek, de hasonlóan szerteágazó opciók érhetőek el. Ráadásul feladatlapokból feladatsorokat is összeállíthatunk.
A Kahoot inkább nagyobbak számára optimális, mert tananyagfeldolgozásokhoz és ellenörző feladatok készítéséhez optimális, de más anyagok is beilleszhetőek, amik segítségével feladatlapjaink változatosabbak lesznek.
Matematika, fizika, kémia tananyagok általános és középiskolásoknak.
A GeoMaTech feladatlapok GeoGebrában készültek, aminek a segítségével bárki maga is készíthet feladatlapokat, tananyagokat főleg matematikai, geometriai feladatok vizualizálására. Sok esetben ez a szoftver a legjobb lehetőség arra is, hogy 1-1 mozgáskorlátozott gyermek maga tudja elkészíteni a geometriai feladatok megoldását.
Sok olyan gyűjtemény is elérhető az interneten, ahol kimondottan itneraktív táblára készült feladatlapok érhetőek el egyben. Pár ilyen:
A mozaweb tananyagcsomagja is a teljes tananyagot lefedi feldolgozott feladatlapjaival.
Minden tantárgy és minden évfolyam tananyagai találunk feladatlapokat, amik ha illeszkednek a tnamenetünkhöz, akkor remek segédletek lehetnek.
Az iskolai tehetséggondozás nevű oldalon szinte minden tantárgyhoz találunk segédanyagokat és külön gyűjteményt találunk az itneraktív táblára készült feladatlapokból is.
Sok oldalon találunk még tippeket ötleteket arra, hogyan használjuk az interaktív táblát az oktatás során:
Sok olyan eszköz is van, ami interaktív táblán remek kreatív eszköz lehet tananyagok feldolgozására a diákokkal közössen:
A Scratch és a Scratch alapú programnyelvek sok opciót kínálnak már a legkisebbektől akár felsősökig a tananyagfeldolgozásra és önkifejezésre is.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése