Ugrás a fő tartalomra

CBoard tábla szerkesztése

 AAK alkalmazás Windowsra és Androidra letölthető, böngészőben is futtatható, magyarul beszélő, szerkeszthető és csakk regisztrálni kell rá: CBoard

(A képre kattinva a megosztott tábla megnyílik.)
A beállítások között megtaláljuk a magyar nyelvet, a kapcsolóval való navigálás lehetőségét, de még szemegér vezérlés opciót is. A táblákat megoszthatjuk és a link meogsztásával mások számára is elérhetővé tehetjük:
A tábláknál megadhatunk új oldalakat és képeket. Az oldalaknak megadhatjuk a méretét, így tényleg elég változatosan tudjuk az igényeinkre formázni azokat.
Egy-egy kép szerkesztésekor magyar nyelven is tudunk keresni és szükség, igény esetén a hangot fel is vehetjük, amit a gomb megnyomására kimondjon az alkalmazás:
A szerkesztéshez kiválasztjuk a gombot, majd a ceruza ikonra kattintunk.
A megjelenő ablakban tudjuk a képkocka háttérszínét, feliratát és hangját rögzíteni.

A kép kiválasztása opció esetén a beírt szóhoz talált képek közül választhatunk, de saját fényképet is feltölthetünk.

Az alkalmazás Windows felületre és Ios-re letölthető, de bármilyen felületen, tehát androidon is használható online formában, tehát böngészőből.

Sok olyan opciót is kínál az alkalmazás, ami mozgáskorlátozott felhasználóknak nyújt segítséget, ilyen pl. az, hogy támogatja a kapcsolóvezérlést, és a tekintetkövető használatát, illetve a kattintásoknál a késleltetést.
Szintén választható az is, hogy világos vagy sötét módban jelenjen meg a tábla, ami a fényviszonyokhoz igazodás mellett látássérülés esetén lehet nagy segítség.

Nagy előny, hogy valóban szinte teljesen magyar nyelvű még a szerkesztő felület is, ezért angol tudás nélkül is könnyen használható.

A képeken látható minta táble elérhető a https://app.cboard.io/board/63c8394fc11a110012411e4b linken.



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kommunikációs programok mobileszközökre

 Szerencsére a kommunikációs alkalmazások köre egyre szélesebb. Különböző árkategóriában és minőségben találni már ilyen-olyan alkalmazásokat. A következő bejegyzésben megpróbálom kicsit összefoglalni, hogy nekem melyek a személyes kedvenceim, és miért. Vannak ingyenes és ingyenesen kipróbálható alkalmazások, még az iOS világában is. Ahogy beszélgettem a gyermekekkel és a szülőkkel, azt láttam, hogy a két legismertebb és Magyarországon legelterjedtebb alkalmazás a http://www.nikitalk.com/ és a http://pictoverb.com/ sok esetben jó megoldás, de sokak számára csupán kompromisszum, mert nem ismernek jobbat. Azt gondolom, nincs hibátlan alkalmazás, hiszen minden felhasználó más, és éppen ezért mindenkinek más lesz a legjobb. Nem is célom tehát megmondani, hogy melyik alkalmazás a legjobb, vagy a legrosszabb, viszont sok felesleges próbálkozástól, keresgéléstől, zsákutcától menekülhetünk meg, ha jól megválasztjuk, kinek milyen alkalmazást érdemes kipróbálnia és milyen nem. N

Első lépések a Vex Go készlettel

 Sok gyerek ösztönösen ráérez az építésre, próbálkozik amíg nem lesz valami érdekes, más gyerekek viszont nem akarnak hibázni, ezért inkább távol maradnak, kivonódnak, vagy nem vállalnak be próbálkozást, hanem inkább biztosra mennek.   A következőkben bemutatott építmények kitalálásában és elkészültében a képen létható kis barátnőm, Edina segített, aki nagyon örült annak is, hogy felkerül az internetre, mert azt reméli híres lesz. És természetesan a kis úrhajós is nagy segítségünkre volt az alkotás során. Edina és az Űrhajós Edina a készlet átnézegetése után előállt pár ötlettel, hogy milyen egyszerű használati tárgyakat készíthetünk, így szép kis készlete lett az Űrhajósnak. Létrák és súlyzók És egy kis edzés rögtön belefért az űrhajós kiképzésbe. Úgy gondolom mindenkinek jól jön néha egy kis társaság, ezért hát épíettem egy kis barátot az úrhajósnak. Egy kis úrkutya formájában. Az űrkutya és az úrhajós Ha bármit szeretnénk csinálni, akkor nem árt egy kis áramot szerezni, így következ

Robotok és további robotok

 Az elmúlt évek során volt szerencsém rengetegféle gyermekek számára készült robotikai készlettel találkozni. A sokféle robothoz sokféle pedagógiai segédanyag is érhető el. Az elterjettebb készletekhez magyar anyagok is, az itthon kevésbé ismertekhez inkább angol nyelven. De minden készlethez rengeteg nyomtatható és online információ érhető el, ami mellett a legtöbbször az ára szokott szempont lenni mit is érdemes beszerezni. Elszántam magam, hogy részletesen írjak arról, szerintem mik is az általam kipróbált készletek erősségei, milyen  szempontból lettek ilyen-olyan célra a kedvenceim. Hangsúlyoznám, hogy nem az a célom, hogy egyes robotikai készleteket reklámozzak, hanem igyekszem egy átfogó képet adni. Pedagógiai és gyógypedagógiai, valamint oktatási, fejlesztési módszerek szempontjából igyekszem megmutatni  a robotok helyét a tanórákon. Az IKT kompetenciák tanításában, programozásban, algoritmikus gondolkodásban sokan használnak robotokat. Ezek az eszközök sokszor könnyen, ikonokk